Утеплення даху

Печать
Автор: Vitaliy Balatskiy   
27.09.2013 14:46

Для того, щоб раціонально використовувати енергію, що витрачається на підтримання тепла в будинку, необхідно якісно загерметизувати всі стіни і стеля. Саме через стелю назовні проникає близько 35% тепла.

Ізолювати можна як безпосередньо стельову поверхню, так і горищну зону, покрівлю.

При початку робіт, слід враховувати, що крім утеплення, потрібно пам'ятати про конденсації води. При різкому перепаді температури, мимоволі буде конденсуватися вода. Звичайно ж, наявність води в закритих просторах, ні до чого доброго не приведе.

Так що, доведеться утеплювати рівномірно.

Найбільш ефективним можна вважати ступінчасту герметизацію. Окремо утеплюється стельова поверхню, окремо дах. Можливо ступеневу утеплення.

Розглянемо основні матеріали, що застосовуються при утепленні.

Пінополіуретан.

Утеплення цим матеріалом, є найдорожчим методом, але і найдієвішим. Напилення відбувається вручну, прямо на зворотну сторону даху. Пінополіуретан рівно лягає на поверхню, не залишаючи швів і щілин.

Дуже стійкий матеріал, не боїться ні спеки ні рідини, тільки не переносить впливу ультрафіолетом.

Мінеральна вата.

Дуже поширений матеріал, який використовується ще з радянського часу. Відрізняється невеликою вартістю, порівняно з пінополіуретаном. При монтажі необхідно ізолювати саму вату, так як вона може принести шкоду здоров'ю. Монтаж проходить часто між крокв. Рекомендується додатково зміцнювати поверхні паро і теплоізоляцією.

При пошкодженні, мінеральна вата втрачає свої властивості.

Загалом процес утеплення можна розділити на три етапи.

Збірка каркаса. В якості матеріалу можна використовувати метал або дерево. За допомогою перфоратора балки кріпляться до стелі.

Потім простір між ними заповнюється теплоізоляційним матеріалом. При використанні мінеральної вати зручно застосовувати клей для кахлю. Він практично моментально склеює поверхні. Останнім етапом можна вважати облицювання. Дуже зручно використовувати натяжна стеля в Санкт - Петербурзі, якщо такої можливості немає, можна просто покрити стелю гіпсокартоном.

У разі браку місця, не можна спресовувати утеплювач. Принцип дії більшості утеплювачів полягає в збереження тепла за допомогою повітря, що міститься в них. Стискаючи його, ви істотно знижуєте теплоізоляційні якості.

Схожие по дате